4 tipy na využití použitých papírových tašek

Recyklace papírových tašek je poměrně zaběhlý fakt. Většina lidí si ale neuvědomuje, co vše se pod pojmem recyklace v tomto kontextu může ukrývat. Článek je určen přesně pro ty, co nevědí, jak své použité, ale nepoškozené papírové tašky využít jinak než k nákupu potravin či vyhození do modrého kontejneru. My vám dnes dáme 4 elegantní tipy, jak s těmito papírovými taškami naložit.

1 Dárkový papír nebo taška

Vánoce se již blíží a na vás čeká ve skříni spousta nezabalených dárečků pro vaše nejbližší? Připravte si své nevyužité papírové tašky a dejte se do práce. Upravte si jejich tvar tak, aby do něj bylo možné dárek zabalit a zbytek už znáte. Výsledek s mašličkou si poté zamilujete!

Papírové tašky můžete samozřejmě také snadno využít pro dárkové tašky, které pouze ozdobíte lehkými dekoracemi, samolepkami nebo věnováním.

2 Zbavte se plevelu na své zahrádce

Málokdo ví, že se papírové tašky hodí také pro redukci plevele kolem vašich rostlinek. Před mulčováním vystřihněte a obložte kousky papíru z tašek kolem vaší rostlinky. Naneste poté běžnou vrstvu substrátu, půdy či jiného kompostu na zasazení a jste v cíli. Tímto tak přidáte další vrstvu, která bude bránit obrůstání vaší rostliny, plevelem.

Recyklace papírových tašek Obalis

3 Krásný obal pro vaše knihy

Pro maminky a milovníky knih tady máme poslední tip. Vyrobte si z papírových tašek obal na knihy pro své děti nebo na knihy, na které zkrátka nedáte dopustit. Zub času a pravidelné použití, tak pro vás nebude dlouhou dobu žádná starost.

4 Záchrana před malováním

Chystáte rekonstrukci nebo měníte barvy svého krásného domova? Rozstřihněte a rozložte papírové tašky tak, aby pokryly, co největší plochu a chraňte se před ukapáváním a stříkáním barvy. Chcete přeci trávit čas co nejdříve v nově vymalovaném obývacím pokoji a ne čištěním zaschlé barvy na podlaze.

Pokryvka pred malovanim Obalis

To je od nás v tomto článku vše. Určitě vás nepřekvapíme, když vás na závěr odkážeme na naše papírové tašky, které u nás najdete v hnědém i bílém provedení. Doufáme, že pro vás byly naše tipy užitečné a doufáme, že teď už se svými nevyužitými papírovými taškami, mít problém nebudete!

Obalis.cz na Firmy.cz